Wereldjongerendag: Passion

PassionPaus Franciscus heeft de Wereldjongerendag van dit jaar het thema gegeven: “Wonderbaar is het wat Hij mij deed, de Machtige, groot is zijn Naam!” (Lc 1, 49) uit de Magnificat (de lofzang van Maria).

Aangespoord door dit thema vieren we met jongeren uit het Aartsbisdom Utrecht deze dag met veel aandacht voor Maria en het Paasmysterie van onze lieve Heer, Jezus Christus. In het Aartsbisdom noemen we de jaarlijkse WJD op Palmzondag, Passion.

De dag begint om 10.30 met een Eucharistieviering, voorgegaan door kardinaal Willem Eijk, aartsbisschop van Utrecht. Aansluitend gaan we lunchen (zelf meenemen, voor drinken wordt verzorgd). Daarnaast zijn er diverse activiteiten rondom het bovenstaande thema. Ook is er ruimte voor ontmoeting met andere jongeren, bezinning, verdieping en voor de actieve jongeren hebben we nog sportieve activiteiten. De Passion wordt afgesloten met een aanbidding en avondeten.

De Passion vindt plaats op 9 april 2017 in Dijnselburg, Amersfoortseweg 10, Zeist. De eigen bijdrage voor deelname aan deze dag is € 5. De locatie is moeilijk bereikbaar met het openbaar vervoer. Daarom zorgt de organisatie voor vervoer vanaf station Driebergen-Zeist naar Dijnselburg. Indien je hier gebruik van wilt maken, geef dit dan aan bij je aanmelding.

Opgave kan tot 30 maart via , of via facebook: jong aartsbisdom.

 

Het programma

 

10:30 Eucharistieviering met processie
12:00 Lunch (zelf meenemen, voor drinken wordt verzorgd) + Kennismaken
13:00 Inleiding: Brief van de Paus voor de WJD 2017
13:30 Workshops (ronde I)
Youcat: Sacrament van het Huwelijk met Kardinaal Willem Eijk
Creatieve Kruisweg (statie schilderen)
Paastriduüm met rector van het Ariënsinstituut Patrick Kuipers
Sporten – voetbal, trefbal
14:30 Pauze
15:00 Workshop (ronde II)
Youcat: Sacrament het Huwelijk met Kardinaal Willem Eijk
Creatieve opdracht (kruisweg statie schilderen)
Paastriduüm met rector van het Ariënsinstituut Patrick Kuipers
Sporten – voetbal, trefbal
16:00 Pauze
16:15 Aanbidding met gelegenheid om te biechten
17:15 Eten
19:30 Einde

 

 

 

 

 

Secretariaat

Parochiecentrum
Bergstraat 17
6701 AB Wageningen
Tel. 0317 - 747 108

 

Email: Secretariaat PZTB

Copyright © 2018 Zalige Titus Brandsma. Alle rechten voorbehouden.