Icoon Maria ten Hemelopneming, Mariapark RenkumDe 100-jarige bedevaartorganisatie Huis voor de Pelgrim houdt op zondag 15 augustus, het hoogfeest van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming, een bedevaart naar Maria van Renkum. Het is een ‘pelgrimini’: een heel programma in de kerk van OL Vrouw ten Hemelopneming, het Mariapark en de pastorie. U kunt zich als deelnemer aanmelden bij het Huis voor de Pelgrim. De omvang van de bedevaartgroep is beperkt tot maximaal 28 personen.

Bisschop mgr. Herman Woorts is celebrant in de eucharistieviering, gevolgd door de processie. Een rondleiding door het Mariapark met zijn iconen en een uitleg over Maria van Renkum en de (bedevaart)historie. De bedevaart wordt geopend met het rozenkransgebed en afgesloten door een Marialof, met pastoor Henri ten Have. Koffie, thee en gebak, en een uitgebreide lunch zijn opgenomen in het dagprogramma.

De dag ziet er als volgt uit:
9.30 uur: Rozenkransgebed in de kapel bij het beeld van Maria van Renkum

10.00 uur: Ontvangst pelgrimsgroep in de pastorie met koffie/thee en gebak

11.00 uur: Eucharistieviering, gecelebreerd door bisschop Woorts en pastoor Ten Have, met zang door het Caeciliakoor o.l.v. Hans Gelderman. Aansluitend op de Heilige Mis is de processie waarbij de beeltenis van Maria van Renkum door het Mariapark wordt gedragen. Bisschop Woorts geeft op het kerkplein de zegen aan de kerkgangers. Voor allen is er ontmoeting met koffie/thee op het kerkplein

ca. 13.00 uur: Gesprek van bisschop Woorts met de pelgrimsgroep in de pastorie. Uitgebreide lunch met soep, broodjes, fruit

ca. 14.00 uur: Rondleiding door iconenschilderes Marijke van Silfhout door het Mariapark. In dit Rosarium Mariae zijn 20 iconen geplaatst die mysteries in het leven van Jezus en Maria uitbeelden, zoals de ten Hemelopneming van Maria

ca. 15.00 uur: uitleg door John Bartels, voorzitter van de Stichting Maria van Renkum, bij Maria van Renkum over het beeld zelf en de historie van het bedevaartoord

15.15 uur: Marialof in de kapel, waarin pastoor Ten Have voorgaat. Organist is Henkjan Klok, cantor Tine Neijenhuis.

16.00 uur: Afsluiting met frisdrank in de pastorie.Aanmelding
Meer informatie vindt u op www.huisvoordepelgrim.nl. Ga daarna naar Pelgrimini’s >  bedevaartplekken en zoek de bedevaart naar Renkum.
U kunt zich hier inschrijven via een aanmeldpagina, of u kunt bellen naar
043 - 321 57 15.
De deelname kost € 20,- per persoon, koffie, thee, gebak, frisdrank en lunch inbegrepen.

Opgave voor de viering
De eucharistieviering met processie op zondag 15 augustus 11.00 uur in de kerk van Renkum is natuurlijk toegankelijk voor alle parochianen. Omdat er meer kerkgangers worden verwacht dan het toegestane maximale aantal, dient u zich voor deze viering wel te registreren. Dat kan via een mailbericht aan Tosca van den Broeke, .
Ook bij het Rozenkransgebed, om 9.30 uur, en het Marialof, om 15.15 uur, is ieder van harte welkom!