Opname Eucharistie 21 maart 2020

LaetareVan de Eucharistieviering van 21 maart 2020 is een opname gemaakt. Dit weekend is de Laetare (Latijn voor Verheugt U) of halfvasten ofwel de vierde zondag in de Veertigdagentijd, een periode van bezinning als voorbereiding op het Paasfeest.

Op deze zondag wordt gevierd dat de vastentijd halfweg is en dat het Paasfeest in aantocht is. Vanaf de negende eeuw had deze zondag een feestelijk karakter. Op deze dag schenkt de paus ook de Gouden Roos. Laetare wordt genoemd naar het eerste woord uit het Introïtus van het proprium van de mis.

Net zoals op zondag Gaudete in de Advent mag op deze zondag oudroze (= een mengsel van paars en wit) in plaats van paars als liturgische kleur gebruikt worden. Pastoor Henri draagt dan ook een oud-roze kazuifel.

Klik op de menuzkeuze Titus Brandsma TV in het "Algemeen" Menu links of klik op Eucharistieviering 21 maart 2020.

 

 

 

 

 

Secretariaat

Parochiecentrum
Bergstraat 17
6701 AB Wageningen
Tel. 0317 - 747 108

 

Email: Secretariaat PZTB

Vertaling website

Copyright © 2020 Zalige Titus Brandsma. Alle rechten voorbehouden.